Yağı devamlı filtreleyerek hem yağın hem de makina aksamının ömrünü uzat ve bu suretle ithalatı azalt...

Filtrasyon Sistemleri

Skip Navigation LinksANA SAYFA » ÜRÜNLERİMİZ » Filtrasyon Sistemleri

Filtrasyon Sistemleri

Toscar Filtrasyon Sistemleri

Toscar, American malı Harvard sistemlerinin Türkiye de temsilciliğini ve dağıtımını yapmaktadır. Toscar’ın gayesi, bugünün ekonomik ve çevre kirliliği gerçeklerini göz önünde tutarak endüstrimizin isteklerine karşılık vermek ve servetimizin gereksiz olarak yağ ve yedek parça alımı için yurt dışına gitmesini önemli derecede azaltmaktir.

Harvard filtrasyon sistemleri bakım masraflarını ve çevre kirliliği nedenlerinden doğacak downtime, işçilik ve kirli yağ atma masraflarını da azaltmaktadır. Kirli yağın pahalı değiştirme ve atma masrafları ile mukayase edildiğinde, filtreleme yegane cevap olarak karşımıza çıkıyor.

Bütün hidrolik sistemler standart  in-line full flow filtrelerle pisliği kontrol ettiklerinden çok vahim arızalara sebep olurlar. Genellikle 15-50 micron filtre  deponun dönüş devresine yerleştirilir. Fakat 10 micron ve daha küçük ölçüdeki pislikler sürtünmeden doğan aşınmaya etkili olarak sebep olurlar, özellikle az toleranslı servo valve mekanizmalarda bu kendini çabuk belli eder. Toscar-Harvard off-line, sabit derinlemesine filtreler pisliği 1-5 micron civarında kontrol edip rutubeti de aldığından hassas komponantların aşınmasını önemli derecede azaltır.

Ağır makina, bükme makinaları, kaldırma ve inşaat ekipmanları, madenlerde kullanılan her türlü makina, her türlü hidrolik pompa vs. su ve particle pisliğinden ötürü çok ciddi problemlerle karşılaşır. Yağdaki su, paslanmaya ve dolayısı ile metal parçaların süratle değişmesine ve buna benzer olarak particle pislikleri önemli komponantların- pompa,  yatak,dişli, valve, conta, vs.- aşınmasını hızlandırır.

Yağın vizkositesinin kırılmasının  ve hidrolik makinaların bozulmasının esas sebebi yağdaki pisliktir. Partiküller ve rutubet, hidrolik conta ve o-ringlerin bozulması için çok iyi bir ortam hazırlar. Bu durum kaçaklara ve zamansız break-down (makinanın yatmasına) a sebep olur. Pompalar, aktüatörler, valf contaları ve o-ringler pislik ve rutubete karşı çok hassas olduklarından koruyucu bakıma firsat vermeden bozulurlar. Harvard filtreleri ve sistemleri ile böyle bir durum önlenebilir.

Su ve partikül pisliği hidrolik yağın atılması ve değiştirilmesi anlamına gelmez. Çünkü, Toscar-Harvard ile filtreleme su ve partikül pisliğini yağdan alarak yağın ömrünü uzatır. Büyük pislikler (50-100 microndan büyük) torba filtre ile küçük pislikler ise 1 microna kadar Harvard derinlemesine filtre ile temizlenir. Bu çeşit filtreleme böbrek tipi sirkülasyona benzer. Yani depo, makinanın operasyonundan bağımsız olarak devamlı olarak filtreden geçer. Bu yüzden spesifik veya minimum debi şartı yoktur. Filtreleme yavaş ve devamlı olarak yapıldığından 1 micron ve hatta daha iyi temizlik derecesine ulaşılabilir.

Eğer şu sorunlar sizin için geçerli ise,  Harvard patently derinlemesine filtre ve sistemleri sorununuzu çözecektir: Büyük yağ masrafı, yeni yağda pislik, yağda rutubet, akıtan conta ve o-ringler, kavitasyon, abresyon, gittikçe düşen performans. Harvard’ ın çesitli media ve derinlikteki filtreleri ile hemen her türlü yağı temizlemek mümkündür.

Bizim gayemiz yeni yağdan daha temiz yağ elde etmektir.

Taşınabilir Filtre Sistemleri: En çok karşılaşılan uygulama sahaları: Hidrolik presler, Injection molding makinaları Her türlü hidrolik pompa Lubrikasyon yağı Şanzuman (Dişli mekanizmaları) Motor yağı Mazot Bu sistemin özellikleri: Operatörsüz çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Hızlı ve devamlı filtrasyon, Element başına 3.8lt. su tutma kabiliyeti, İşten işe kolay nakil, Element durumu kontrolü için basınç göstergesi, Girişte pompayı bütün pisliklerden koruyan wye strainer, Yüksek ve alçak basınçta devre kapatan şartel, Filtreleyerek veya filtrelemeden yağ transfer vanası  

 

Sabit Filtreleme Sistemleri:

İş makinaları ve kamyonlar-otobüsler

Hidrolik, şanzuman ve motor

Hidrolik pres Injektion

Moldin makinaları  

Her türlü hidrolik pompa

 

Özel Filtreleme Sistemleri:

Bu sistemler genellikle büyük filtreleme kapasitesi gerektiren uygulamalarda kullanılır.