Yağı devamlı filtreleyerek hem yağın hem de makina aksamının ömrünü uzat ve bu suretle ithalatı azalt...

Hakkımızda

Skip Navigation LinksANA SAYFA » HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Toscar Sert-Metal Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. 1995’de kesme takımı imalatı ve kesme yağları ve hidrolik yağ filtreleme sistemlerinin endüstrimize hizmet etmesi için kuruldu.  

Kurulduğu yıllarda kesme takımı piyasası Çin Mamüllerinin düşük fiyatları nedeni ile negatif etkilendiğinden kesme takımı imalatından vazgeçildi ve ağırlık hidrolik ve motor yağlarının temizlenmesinde kullanılan filtre sistemlerine verildi.

Kurulduğumuz yıllarda bu sahada Amerika da Çevre Kirliliğini azaltmasındaki etkinliği nedeni ile ödüller almış Harvard Firmasının Türkiye Genel Temsilciliği ve Distribütörlüğünü üstlendik. O zamandan beri Harvard filtre sistemleri ve filtre elemanlarını endüstrimizin hizmetine sunuyoruz.

Amacımız endüstriyel yağların filtrelenerek uzun sure kullanılmalarını ve temiz yağ ile çalışan makina aksamı parçalarının da ömrünün önemli derecede uzaltılmasını sağlayarak milli servetimizin dışarı gitmesini azaltmak ve bu servetimizin gelişmemizde büyük katkısı olacak yol, okul, hastane gibi alanlara harcanmasına ve aynı zamanda milletimizin zengin tarih ve kültürünün diğer memleketlerde iyi bir şekilde tanınması için harcanmasına ön ayak olarak Dünya üzerinde milletçe nüfuzumuzun artmasına katkıda bulunmaktır.